Jakie wibratory erotyczne można dzisiaj kupić?

Polacy coraz świadomiej podchodzą do własnego życia seksualnego. Wiemy już, że seks to nie tylko prokreacja, ale również przyjemność. Chętnie wprowadzamy do sypialni zabawki erotyczne, które doskonale urozmaicają życie seksualne. Zalicza się do nich między innymi wibratory erotyczne, których wybór jest ogromny. Wbrew obiegowej opinii sprawdzają się one nie tylko w przypadku kobiecych zabaw solo. Z powodzeniem mogą po nie sięgać pary, które chcą poczuć nowe doznania.

Skąd wzięły się wibratory erotyczne?

Wibratory erotyczne mają swoje początki w XIX wieku. Wówczas wykorzystywano je w procesie leczenia tak zwanej kobiecej histerii, czyli fikcyjnej choroby, której przyczyną miało być niezaspokojenie w sferze seksualnej. Co jednak ciekawe, pierwszy sztuczny penis, jaki udało się odnaleźć pochodzi sprzed niemal trzydziestu tysięcy lat.

Jakie wibratory erotyczne są obecnie dostępne?

wibratory erotyczne

Producenci gadżetów erotycznych mają naprawdę wiele do zaoferowania. Do najbardziej popularnych wibratorów zalicza się wibratory erotyczne:

  • waginalne;
  • łechtaczkowe;
  • analne;
  • punktu G.

Modele waginalne przeznaczone są do stymulacji pochwy. Mogą mieć realistyczny kształt – wówczas do złudzenia przypominają męski penis. Wibratory erotyczne łechtaczkowe skonstruowane są tak, aby umożliwiały stymulację łechtaczki, a więc najbardziej wrażliwej części kobiecego ciała. Takie modele charakteryzują się najczęściej niewielkimi rozmiarami. Wibratory analne – jak sama nazwa wskazuje – stworzone zostały z myślą o stymulacji odbytu. Świetnie sprawdzają się zarówno w przypadku pań, jak i panów. Te punktu G pozwalają natomiast na czerpanie przyjemności ze stymulacji słynnego już obszaru kobiecej pochwy. Są nieco zagięte, co znacznie ułatwia jego odnalezienie.

Comments are closed.